Александър Лазаров отпадна драматично от турнира ATP 250 в Анталия, след като поведе, но допусна обрат срещу австриеца Лукас Мидлер.

Третата ни ракета загуби с 6:1, 3:6, 3:6 за един час и 38 минути, като дълго време изглеждаше, че държи мача под контрол.

Лазаров е №544 в ранглистата и не бе фаворит срещу 306-ия австриец. Но след три бързи пробива в първия сет, той отиде на сметката на българина - 6:1. След това Мидлер стабилизира играта си и не допусна пробив във втората част, за да се върне в мача с 6:3.

Третият сет тръгна по най-лошия възможен сценарий - два пробива в първите два сервис гейма на Лазаров.

При 0:4 той върна един брейк, но силите не стигнаха за още. И пак - 3:6, въпреки че в маратонския последен сет Алекс не бе далеч от това да стигне до пробива.

Така той пропуска възможността да играе във втория кръг на квалификациите, който е последно стъпало преди основната схема на турнира.

Там утре ще са Адриан Андреев и Димитър Кузманов, които днес победиха в своите двубои от първия етап на пресявките.