Александър Зверев се класира за полуфиналите на Мастърса в Рим на червени кортове, след като показа голямата си класа в мач срещу Тейлър Фриц - 6:4, 6:3 за час и 27 минути.

Германецът, който е най-високо ранкираният останал играч в турнира, е на две крачки от втора титла в Рим, след като спечели трофея през 2017 година, тогава във финал срещу Джокович.

Световният №5 преследва първа титла през 2024 година и първа на ниво Мастърс от три години, като последната дойде в Синсинати през август 2021-а. Година по-късно той изгуби мача за титлата в Мадрид от Карлос Алкарас. Това е деветият му Мастърс полуфинал на клей, като по този начин се изравнява с Давид Ферер на четвъртото място по този показател.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ >>>

Зверев преодоля палача на Григор Димитров с ранен пробив за 2:1 в първия сет и след това безпощадно сервиране. Във втория развръзката дойде в края след два пробива и четири поредни гейма за победителя.

Най-тежкият момент за Саша дойде в третия гейм на мача, когато падна тежко на стомаха си и нарани лявата си китка. След помощ от физиотерапевт обаче за него нямаше дълготраен проблем.

Това беше първи дуел между двамата на червени кортове, като победата увеличава актива на Зверев в съперничеството на 5:3 победи.

Съперник в полуфиналите ще е изненадата на турнира - чилиецът Алехандро Табило, който победи китаеца Джан Чжичжен с 6:3, 6:4. Кръг по-рано Табило отстрани категорично и световния №1 Новак Джокович.