Александър Зверев допусна шокираща загуба още в първия кръг на "Уимбълдън" с 1:3 сета от чеха Иржи Весели - 6:4, 3:6, 2:6, 5:7 за 2 часа и 34 минути.

Играта на световния №5 изглеждаше добре в първия сет, когато постигна късен пробив, но в средата на втория всичко се срина.

Пред погледа на треньора му Иван Лендъл, Зверев капитулира и допусна два поредни пробива, за да загуби втория сет.

Това даде импулс на опитния чех, който е под №124 в ранглистата. Двукратният осминафиналист на "Уимбълдън" взе убедително и третата част, а в четвъртата изходът бе на кантар.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Зверев обаче допусна нови грешки и заслужено загуби, с което доказа, че далеч не е готов още да атакува титла в Шлема. В следващия кръг Весели ще играе с Пабло Куевас, а 22-годишният германец още няма дори полуфинал в най-големите четири турнира.

По-младият с две години Стефанос Циципас също изхвърча изненадващо от турнира още след първия си мач. Гръцкият талант загуби от италианеца Томаш Фабиано с 2:3 (4:6, 6:3, 4:6, 7:6(8), 3:6).

За Фабиано предстои мач с ветерана Иво Карлович.