Александър Зверев е първият четвъртфиналист на Ролан Гарос.

Немският тенисист победи Карен Качанов със 4:6, 7:6, 2:6, 6:3, 6:3 за 3 часа и 29 минути.

Това бе трети пореден петсетов мач световния №3.

Двамата си размениха по един пробив в началото на първия сет, но с късен брейк при 5-4 гейма Качанов успя да спечели частта.

Проблемите за Зверев продължиха и във втория сет - той сервираше за сета при 5-4, но пропиля три сетбола и допусна изравняване.

В тайбрека нервите на Качанов обаче не издържаха и ненавременна двойна грешка наклони везните в полза на фаворита - 7-4 точки за Зверев и сет на сет.

Очакваше се фаворитът вече да поеме контрола върху срещата, но вместо това Качанов постигна пробиви в третия и петия гейм и спечели третата част с 6:2.

Решителен в четвъртия сет се оказа петият гейм, когато Качанов изпусна да реализира вероятно решителен пробив. Последваха няколко добри гейма на Зверев, който спечели със 6:3 и изравни сетовете.

В петия сет класата и опитът на Зверев натежаха, той взе още първото подаване на Качанов и оттам нататък затвори двубоя без повече драма.

Следващият му опонент ще бъде Доминик Тийм.