Александър Зверев победи Матео Беретини с 6:3, 6:4 за час и осем минути и се класира за големия финал на Мастърса в Шанхай.

Световният №6 показа превъзходство и ще се бори за титлата срещу Даниил Медведев, срещу когото има четири победи в четири мача.

Бе много по-стабилен на сервис от италианеца и направи двойно повече печеливши удари. Освен това взе два пъти повече от дългите разигравания.

Постигна по един пробив в двата сета и не даде нито една възможност на съперника, което бе шампионско представяне. То идва ден след впечатляващата победа над Роджър Федерер.

Беретини пропусна първия си шанс да влезе в топ 10 на ранглистата, след като вкара едва 52% от първия си сервис. В него личеше умора след победата над Доминик Тийм.

Финалът между Зверев и Медведев е в неделя от 11:30 часа и ще бъде предаван по Max Sport 1. Роденият в Хамбург тенисист ще има възможност да спечели 12-ата си титла в кариерата и четвърти Мастърс.