Германецът Александър Зверев отрази мачбол, за да победи с 6:2, 3:6, 4:6, 7:6(3), 7:5 босненеца Дамир Джумхур и да се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос".

Срещата продължи точно четири часа, а поставеният под номер 2 в основната схема Зверев премина през иглени уши, за да достигне за първи път в кариерата си до осминафиналите на "Ролан Гарос".

Зверев имаше сериозни проблеми и в миналия кръг, когато едвам победи с 3:2 сърбина Душан Лайович.

Един от най-критичните моменти за 21-годишният тенисист бе в края на четвъртия сет, когато Джумхур сервираше за мача при 6:5 в своя полза. 29-ият в ранглистата на АТП обаче не издържа на напрежението и допусна пробив на 0, след което отстъпи и в тайбрека, за да бъдат изравнени сетовете на 2:2.

В решителната пета част Зверев поведе с 3:1 гейма, но това не отказа Джумхур. Напротив, в следващите минути босненецът заигра много по-добре и имаше инициативата на Централния корт и изравни за 4:4.

Два гейма по-късно Джумхур достигна до мачбол при 5:4 и 40:30, но той бе отразен от Зверев, което доведе до нов обрат в мача.

Още в следващия гейм Зверев на свой ред проби, а след това успя да затвори и срещата на свой сервис. В следващия кръг германецът ще играе срещу победителя от мача между Лука Пуй (Франция) и Карен Качанов (Русия), който е по-късно днес.

В друг мач от турнира Кей Нишикори се справи лесно със съпротивата на французина Жил Симон - 6:3, 6:1, 6:3.