Световният №3 Александър Зверев спечели третата си Мастърс титла след победа с 6:4, 6:4 над австриеца Доминик Тийм.

21-годишният германец не загуби сет в хода на целия турнир и стигна до нова чиста победа след час и 19 минути.

За Tийм остава разочарованието след втори пореден загубен финал в испанската столица. Случи се, въпреки голямата победа над Рафаел Надал в четвъртфиналите.

Зверев стигна до пробиви в първия гейм и на двата сета и те се оказаха единствените в мача. Не даде нито един брейкбол на съперника, за да затвърди великолепното си представяне.

Това бе общо осмата му титла в кариерата и четвърта на клей. Успехът ще го остави трети в ранглистата на близо 1200 точки пред четвъртия Григор Димитров. Тийм ще загуби едно място за сметка на Кевин Андерсън и ще е осми от понеделник.