Александър Зверев бе напът да загуби спечелен мач на "Ролан Гарос", какъвто бе и случаят на Григор Димитров в първия кръг.

Германецът победи Джон Милман с 3:2 сета (7:6(4), 6:3, 2:6, 6:7(5), 6:3) след битка, която продължи 4 часа и 11 минути.

След първите два сета се очакваше германецът лесно да затвори двубоя, но австралийският му съперник не се предаде и заслужено взе последвалите две части.

В четвъртата част Милман изпусна три сетбола, но въпреки това показа характер и вкара мача в пета решителна част.

В нея обаче Зверев направи пробив за 5:3 и след това затвори мача с гейм на нула на свой сервис.

В следващия кръг ще се изправи срещу квалификанта от Швеция Микаел Имер.

Другата голяма новина от днес е победоносното завръщане в Големия шлем на Хуан Мартин Дел Потро.

Аржентинецът се наложи убедително над Николас Джари с 3:1 сета (3:6, 6:2, 6:1, 6:4).

Това бе първи негов мач в Шлема от миналогодишния финал на US Open, на който загуби тежко от Новак Джокович. През тази година трябваше да пропусне Australian Open заради контузия.

В следващия кръг ще играе с японеца Йошихито Нишиока.

В другите мачове от дденя:

Фабио Фонини (Италия) - Андреас Сепи (Италия) 6:3, 6:0 3:6, 6:3

Тейлър Фриц (САЩ) - Бърнард Томич (Австралия) 6:1, 6:4, 6:1

Федерико Делбонис (Аржентина) - Гилермо Гарсия-Лопес (Испания) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4

Йошихито Нишиока (Япония) - Майкъл Макдоналд (САЩ) 6:7, 6:0, 4:6, 6:2, 6:3

Душан Лайович (Сърбия) - Тиаго Монтейро (Бразилия) 6:3, 6:4, 6:4

Кайл Едмънд (Великобритания) - Жереми Шарди (Франция) 7:6, 5:7, 6:4, 4:6, 7:5

Иво Карлович (Хърватия) - Фелисиано Лопес (Испания) 7:6, 7:5, 6:7, 7:5

Роберто Баутиста-Агут (Испания) - Стив Джонсън (САЩ) 6:3, 6:4, 6;2