Представителят на домакините Александър Зверев класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Хамбург след впечатляващ обрат.

Поставеният под номер 2 Зверев спечели трудно срещу сърбина Филип Крайнович с 2:6, 7:5, 6:2.

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Крайнович направи серия от седем поредни гейма, с което взе първия сет и поведе с 3:0 във втория. Той запази аванса си до 5:2, след което последва поредица от седем гейма за Зверев, който изравни и дръпна с 2:0 в решаващия трети сет.

Сърбинът изравни за 2:2, но за повече нямаше сили и Зверев за втори път след 2014 година достигна до полуфиналите в Хамбург.

Той очаква победителя от мача между шампиона през 2013 година Фабио Фонини (Италия) и Пабло Кареньо Буста (Испания).