Световният №4 Александър Зверев спечели мач на "Индиън Уелс", който бе малко повече от просто битка на тенис корта.

Германецът надви своя основен критик Анди Мъри с 6:4, 7:6(4) и се класира на осминафиналите на голямата Мастърс надпревара.

Съвсем спокойно може да се каже, че Мъри бе човекът, който призова Световната тенис асоциация да разследва Александър Зверев за домашно насилие към бившето му гадже Олга Шарипова.

И макар че Зверев приветства този ход на ATP, едва ли му е било приятно, че негов колега го атакува публично. Днес нещата трябваше да се решат на корта и германецът излезе победител за първи път в това съперничество след три поредни загуби.

Мачът беше много интересен и оспорван, като Мъри направи ранен пробив, за да поведе с 3:0, но след това допусна спад, в който загуби пет поредни гейма. Така първата част отлетя в сметката на Саша.

Във втората те на два пъти си правиха рибрейк. Първо Мъри направи за 3:2, а след това и Зверев за 6:6. Стигна се до тайбрек, в който Зверев постигна мини пробив в началото и до края с убедителното си сервиране успя да задържи преднината - 7:4 точки.

В следващия кръг олимпийският шампион ще играе с друг ветеран в играта - Гаел Монфис. Французинът стигна до осминафиналите след победа със 7:5, 6:2 над Кевин Андерсън.