Александър Зверев се оказа победителят в битката между две от бъдещите големи звезди на тениса.

Немският тенисист победи Стефанос Циципас с 6:4, 7:6, за да грабне титлата от турнира от категория АТР 500 в Акапулко.

По този начин световният №3 спечели своята първа титла за сезона и общо 14-а в кариерата.

Трофеят за него е и първи в Акапулко, след като Зверев до този момент имаше само един финал в мексиканския курорт, загубен от Ник Кирьос през 2019-а.

А началото на мача изобщо не предвещаваше подобен сценарий, защото Стефанос Циципас поведе с 4:1 в първия сет. Гръцкият тенисист бе тотален господар на корта, като дори пропиля три брейкбола, с които да дръпне с 5:1 в резултата.

Това се оказа ключов момент, защото спасените три брейкбола вдъхнаха нужаната увереност на Зверев, който не само обърна гейма, но и целия сет.

Веднага след епичния шести гейм, Зверев осъществи пробив. Той повтори упражнението и при 4:4, когато за първи път излезе напред в резултата, като след това му оставаше само да спечели подаването си, за да затвори сета с 6:4.

Пет поредни спечелени гейма, с които немската първа ракета напълно заслужи сета в своя полза.

Страхотен сет между двама изключителни играчи, но втората част бе още по-драматична.

Тя вървеше равностойно, докато при 4:4 и сервис на Циципас, Зверев не дръпна с 40:0 в резултата, което в крайна сметка доведе до пробив и сервис за спечелването на турнира.

В гейма, който трябваше да се окаже последен, ръката на Зверев трепна, а Циципас, който нямаше какво да губи в този момент, успя да се възползва по перфектен начин.

Зверев дори имаше мачбол при 40:30, но Циципас го спаси, а след това обърна гейма, като с пробива се върна в мача.

Така дойде най-дългият и драматичен гейм, преминал през 6 равенства 40:40. В него Циципас трябваше да спасява шест точки за пробив, но с невероятен характер успя да удържи и в последствие да спечели гейм, за да поведе с 6:5.

След два невероятни гейма в своя полза, Циципас дори стигна до сетбол при 40:30 в 12-ата част, но изтърва златния си шанс. В този момент Зверев бе колеблив, но гръцкият му опонент не се възползва.

С оглед показането може би Циципас трябваше да грабне сета, но Зверев докара нещата до тайбрек, в който влезе видимо по-уверен.

А това показа и резултатът, убедително 7:3 в тайбрека означаваше сет, мач и титла за Александър Зверев.