Преследваният от всевъзможни проблеми извън корта Александър Зверев изглежда изолира неволите си добре, защото се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Париж. При това след победа в два сета над водача в схемата Рафаел Надал. Германецът, който е поставен под №4, надви испанската легенда с 6:4 и 7:5 за малко повече от час и четиридесет минути.

Зверев проби рано през първия сет, за да поведе с 2:1, а след това и да спечели този сет с 6:4.

Втората част отново започна по сходен начин, като Надал се оказа изоставащ с пробив, но при 4:2 в полза на Зверев върна брейка и изравни до 4:4. Матадора обаче изпусна подаването си в 11-ия гейм и младата германска звезда взе и втория сет след 7:5.

Зверев ще преследва четвъртата си "Мастърс" титла срещу Даниил Медведев от Русия, който победи Милош Раонич (Канада) в полуфиналите. Руснакът е трети поставен в схемата, а по-рано днес пречупи родения в черногорската столица Подгорица канадец с 6:4 и 7:6 (4).