Вратарят Йежи Дудек, който записа името си завинаги сред легендите на футбола, се появи у нас на курорт и голф.

Полският страж с култовата си брадичка, стана герой на най-паметния финал в Шампионската лига - "Ливърпул" - "Милан" (3:3 и победа на англичаните с дузпи) преди 13 години.

Снимки: Facebook

Тогава Дудек спаси по невероятен начин неспасяем удар на Андрий Шевченко в последната минута, а после отрази и две дузпи на италианците, за да донесе купата на "Ливърпул".

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Геройствата му от финала в Истанбул, както и танцът му на голлинията преди всяка от дузпите, го вкараха във фолклона на футбола.

Освен това Дудек игра и за "Реал", редом с Кристиано Роналдо, както и за холандския гранд "Фейенорд".

Рекордьор е по мачове за националния отбор на Полша, а и от 2 години се състезава в надпревара на автомобилни пилоти - Volkswagen Castrol Cup, като в свободното си време е анализатор на футбол в полска телевизия.

Този чешит се появи в курорта Thracian Cliffs Golf & Beach Resort край Каварна тези дни, като пусна снимки и не скри задоволството си с публикации във фейсбук. Дудек е запален по голфа, а игрището на споменатото място е уникално - на скалите над морето. Проектира го не кой да е, а великият Гари Плейър, икона на голфа.

Дудек явно си изкарва лятото из голф курорти в Източна Европа, защото преди да се появи край Каварна, бе в Кипър, пак на подобен Голф и спа комплекс.

На 11 август, събота, той ще играе отново за "Ливърпул", но през 75 000 на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, където има мач между легедните на местния тим и английския гранд.

Йежи продължава да е част от отбора на заслужилите ветерани на "червените", а наскоро посрещна топло с публикация във фейсбук новия вратар на отбора - Алисон Бекер, който стана най-скъп страж в историята на футбола.