"Лъвовете" постигнаха решаваща победа над Сърбия с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) във втория си мач от група G1, игран в зала "Орфео Супердоум" в аржентинския град Кордоба, предаде novsport.

Нашите можеха да спечелят и с 3:1, тъй като имаха аванс от 5 точки в четвъртия гейм и мачбол, но допуснаха сърбите да спечелят частта с 26:24. Все пак силни атаки на Розалин Пенчев в тайбрека доведоха нещата до 14:12, а успешна единична блокада на Виктор Йосифов донесе победата на България.

Най-резултатен за успеха стана Цветан Соколов с 26 точки, а по 17 добавиха Николай Николов и Николай Пенчев. За Сърбия Урош Ковачевич заби 15 точки.

В неделя след полунощ (01:10 часа) волейболистите на Пламен Константинов ще играят срещу домакините от Аржентина.

Тимът ни, който е с 4 успеха и 4 поражения и отново ще търси задължителна победа, която ще ни даде реален шанс за финалната шестица в Бразилия.

Сърбите пък вече си осигуриха класирането за големия турнир в Бразилия.