Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели срещу Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 гейма в първия мач от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата.   Срещата в Бургас обаче беше съпроводена от доста емоции. След като треньорът на гостите от Марек Иван Тасев хвърли обвинения сърху съдиите, играещият спортен директор и либеро на Нефтохимик Теодор Салпаров, също изказа мнението си по темата пред BGvolleyball.com:   “Не бих казал, че реферът е бил безобразен с оглед на съдийството, което има в Дупница. Нормално е да има някакви пропуски в съдийството. Нищо сериозно не е станало. Не мисля, че отсъжданията са били причината за загубата на Марек. Разликата в класите беше огромна, в геймовете също. Бяхме по-добри на всички елементи. Това е нормално за амбициите, които имаме.   Бях убеден, че Нефтохимик ще играе по този начин, защото тренирахме много добре за срещите.