Бургазлии записаха измъчена победа у дома над ЦСКА с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 29:27) в мач №1 от финала, игран тази в зала "Младост" в Бургас.

"Нефтохимик" поведе с 1:0 победи във финалния плейоф, който се играе до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е утре (13 април) отново от 18:30 ч в Бургас.

Първият гейм вървеше равностойно, като домакините не успяваха да се откъсна на повече от две точки пред ЦСКА. "Нефтохимик" повеждаше, а гостите все изрявняваха. В края на гейма обаче това не се случи и бургазлии спечелиха с 25:23.

Втората част стартира отлично за настоящите шампиони, които бързо поведоха с 4:1 след ас на Николай Къртев и успешна контра на Георги Петров. Разликата продължи да се увеличава, което доведе до убедително спечелен гейм с 25:17.

Третият гейм приличаше на първия, но в обратна посока. ЦСКА поведаше на няколко пъти с две точки, но веднага бе изравняван. В крайна сметка софиянци спечелиха с 25:22.

Четвъртата част бе по-добра за ЦСКА, почти до самия край. Гостите стигнаха до 24:21 и бяха на точка от изравняване на геймовете. "Нефтохимик" обаче успя да спаси три геймбола и да докара нещата до 27:27. Тогава последваха два аса на Вальо Братоев, които донесоха победата на миналогодишния шампион.