Българската звезда Александър Николов игра много силно и реализира 19 точки за Кучине Лубе (Чивитанова) в реванша от полуфиналите на Шампионската лига по волейбол срещу друг италиански тим - Тренто.

Неговият отбор с 3:2 (26-24, 20-25, 22-25, 25-18, 15-9), но отпадна от надпреварата, след като бе загубил с 1:3 в първия мач. Ако бяха победили с 3:0 или 3:1, Николов и съотборниците му щяха да стигнат до "златен гейм" и да имат допълнителен шанс за място на финала в най-силния клубен турнир.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА>>>

Сега в него ще играе Тренто - за седми път, а съперник ще са поляците от Ястржебски. Големият мач е на 5 май.

Николов бе най-резултатен на Лубе с неговите 19 точки, направи и един ас.

Но това не стигна, като за втора поредна година пътят към финала се оказва твърде сложен и непроходим за Алекс и съотборниците му.

През миналия сезон турският Халкбанк ги спря на четвъртфинал, сега стигнаха на едно стъпало по-напред, но... пак не до финала.

Ястржебски се справи с турския Зиратбанк в другия полуфинал, побеждавайки и в двете срещи - 3:0 и 3:2.