Българският волейболист Александър Николов, който през това лято премина в редиците на италианския гранд Кучине Лубе (Чивитанова), направи своя дебют в Шампионската лига.

Тимът на Алекс победи неочаквано трудно португалския Бенфика с 3:2 гейма в първия си мач след обрат - 23:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:13.

Синът на Владимир Николов, който през миналия сезон стана най-полезен играч в колежанското първенство на САЩ, реализира впечатляващите 17 точки. Най-резултатен сред съотборниците му бе Габриел Гарския Фернандес с 22.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

В следващия кръг на 16 ноември Кучине Лубе ще гостува на френския Тур.

Иначе в италианското първенство отборът на Алекс Николов се движи добре, като е трети в класирането с актив от четири победи и три загуби. По-напред са само Перуджа и Трентино на Матей Казийски.

В друг мач от Шампионската лига снощи Мартин Атанасов реализира 11 точки при загуба с 1:3 гейма на неговия турски отбор Зираат Банк от германския Дюрен.