България се съвзе след загубата на старта в Лигата на нациите от Франция вчера. След като волейболните ни национали не взеха гейм срещу “петлите”, днес те не дадоха такъв на Австралия.

Възпитаниците на Силвано Пранди надвиха съперника си с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20), за да запишат първата си победа в турнира, провеждащ се в италианския град Римини.

Българите поведоха от самото начало на гейма, при първото техническо прекъсване бяха напред с 8:5, а чудесни изяви на Алекс Грозданов помогнаха на отбора да увеличи преднината си, която в един момент достигна 20:12. “Лъвовете” останаха начело през остатъка от този гейм, като имаха геймбол при 24:18, а в крайна сметка спечелиха с 25:21.

Упражнението се повтори и във втория гейм - 8:5 за България. Австралия се доближи само на точка при 11:10, но така и не съумя да вземе водачеството и в тази част.

Българските национали запазиха водачеството, а Цветан Соколов реализира още първия геймбол - 25:20.

Нашите контролираха случващото се и в третия гейм, който отново спечелиха с 25:20, а така затвориха и мача с 3:0.

Мартин Атанасов бе най-резултатен за България с 13 точки. Капитанът Цветан Соколов добави 12, а Алекс Грозданов и Аспарух Аспарухов приключиха съответно с 9 и 8.

Утре волейболистите ни се изправят срещу Германия - в 14:00 часа, а срещата ще се излъчва по Max Sport 3.