България започна със загуба участието си в Лигата на нациите за 2021-а.

Родният тим загуби от Франция с 0:3 (25:27, 21:25, 23:25) в откриващия мач на турнира.

Заради противоепидемичните мерки, всички мачове от тази фаза на турнира се играят в италианския град Римини, а този между България и Франция откри програмата.

И двата състава не бяха в оптималния си вид, но въпреки това класата и опитът отново бяха на страната на Франция.

За "петлите" този турнир е подготовка за Олимпиадата в Токио, докато Силвано Пранди дава шанс на някои от младите ни талантливи състезатели, които вероятно ще използва и по време на Европейското през септември.

Интрига в мача имаше само в първия гейм, който родните играчи трябва много да съжаляват, че не спечелиха, защото заслужаваха да го направят. Те пропиляха четири геймбола, които сякаш ги пречупиха и след тази първа част особена интрига нямаше.

Водени от Цецо Соколов, нашите момчета започнаха много оп-амбицирано и концентрирано, като бързо натрупаха солиден аванс, който варираше между четири и шест точки в наша полза. В хода на гейма обаче французите вдигнаха оборотите и повишиха концентрацията, което започна да принуждава младите момчета в състава ни да грешат.

Все пак България имаше три геймбола при 24:21, после имаше четвърти шанс при 25:24, но не използва нито един от тях.

И в крайна сметка, когато не реализираш четири геймбола, плащаш скъпа цена. Франция обърна и спечели с 27:25.

Вторият и третият гейм бяха доста сходни, защото без да блестят особено, французите направиха достатъчно, че да спечелят и двете части. Просто класата и опитът между двата тима бяха различни.

Цветан Соколов стана най-резултатен в двубоя с 19 точки. Резервата Денис Карягин добави 6 точки за нашия тим.

За България Лигата на нациите продължава с мач срещу Австалия, който е утре от 16 часа. В неделя пък играем срещу Германия от 14 часа.

Двубоите може да наблюдавате по Max Sport 3.