България не взе гейм на Япония при втората си загуба в Лигата на нациитеВолейболните националки на България загубиха втори пореден мач в Лигата на нациите. Селекцията на Лоренцо Мичели започна участието си на турнира в японския град Нагоя с успех над Хърватия, след това отстъпи на Доминиканската република с 2:3, а днес не успя да вземе гейм на домакините от Япония - 0:3 (20:25, 17:25, 19:25)

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българките играха равностойно в първата и третата част на мача, но така и не успяха да се преборят дори за един гейм.

Първият гейм вървеше добре за родните националки, които обаче се пречупиха при равенство 16:16, когато Япония направи четири точки без отговор и не погледна назад.

Във втората част България изоставаше през почти цялото време и загуби на 17, а в третия гейм националките поведоха с 9:7, след което Япония обърна за 12:13, а след равенство 15:15 пак се откъсна напред и спечели гейма, както и мача.

Мария Йорданова реализира 9 точки за България, а Мира Тодорова и Мерелин Николова - по 7.

Утре съперник на българките е Германия, а срещата е в 9:40 сутринта българско време.