Българският национален отбор по волейбол започна с победа тазгодишната Лига на нациите.

Момчетата на Пламен Константинов победиха трудно домакина на групата за тази седмица Китай с 3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11).

Националният селекционер заложи на следните имена: Георги Братоев, дебютантът Илия Петков, Розалин Пенчев, Тодор Скримов, Боян Йорданов, Виктор Йосифов и либерото Теодор Салпаров.

За четвъртия гейм на игрището се появиха Светослав Гоцев и Николай Учиков, което се оказа успешно решение.

До края на срещата нашите момчета не оставиха съмнение, че са по-класния отбор и се поздравиха с победа. Най-резултатен бе Боян Йорданов със 17 точки.

Това бе 13-и успех над Китай в общо 14 мача в исторически план.

В другия мач от групата ни САЩ победи Аржентина с 3:2.

Утре българите излизат точно срещу американците от 11 часа. Срещата може да наблюдавате по Мтел Спорт 1.