Женският ни национален отбор по волейбол стартира с поражение участието си на Световното първенство.

България отстъпи с 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 21:25) на Германия, в двубой от група "С" на турнира, който се провежда в Полша и Нидерландия.

Момичетата ни показа добро лице и имаха доста силни моменти в мача, но за съжаление се пропукаха в решителните мигове, точно в края на трите загубени гейма. Родният тим трябва най-силно да съжалява, че не докара нещата до тайбрек, защото имаше комфортна преднина до средата на четвъртия гейм, но я пропиля изключително лесно.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

По този начин България стартира с поражение тази група, в която ни предстоят мачове срещу световния шампион Сърбия, олимпийския шампион САЩ, както и отборите на Канада и Казахстан, като към следващата фаза ще продължат първите четири тима.

Първата част започна с ранен аванс от четири точки за Германия, но родните волейболистки успяха да се върнат при 7:7, като до края на гейма поддържаха изоставането на само една точки.

Така бе и до 22:22, но за съжаление в решителните части на гейма немският тим осъществи три поредни точки, което бе достатъчно за крайното 25:22.

Втората част започна равностойно, но в средата ас на Силвана Чаушева ни вдъхнови за серия, която завърши с 12:9 в наша полза, което прерасна до 17:14 и 20:15.

Отличната игра на родния тим в тези минути не позовли на Германия да стопи аванса, като в крайна сметка съвсем заслушено родния тим спечели гейма с 25:21.

Третият гейм започна ужасяващо за Германия, защото родният тим изостана с 0:5, но в средата на частта чудесна серия от момичетата ни доведе нещата до 14:14. Бъглария дори поведе при 15:14, но вместо да използват психологическото си предимство, волейболистките ни допусна няколко нелепи грешки.

Все пак двата тима влязоха в заключителната част на гейма при 23:23, но успешна блокада, а след това и една щастливо пусната топка помогнаха на Германия да спечели с 25:23.

Българският тим трябва да съжалява най-вече за случилото се в четвъртия гейм, защото имаше аванс от шест точки при 12:6, но допусна изравняване при 16:16, а това тотално срина момичетата ни.

От този момент вдъхновената Германия започна да ниже точка след точка и спечели гейма с 25:21, за да спечели и мача с 3:1 гейма.

№1 в отбора ни днес бе Нася Димитрова със своите 20 точки, реализирани с 16 атаки, три блокади и един ас, а след нея се нареди Елица Василева Анастиевич с 19 точки.

За родния тим световното продължава с мач срещу действащия шампион Сърбия утре от 17 часа българско време.

В другите мачове от нашата група, вчера САЩ победи Казахстан с 3:0, а днес чиста победа записа и Сърбия над Канада.