Българският национален отбор по волейбол постигна втора поредна победа в олимпийската квалификация в Берлин.

Момчетата ни записаха убедителен успех над Нидерландия с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15).

Родният тим тотално надигра противника и не му даде шанс в нито един момент от двубоя, който продължи 80 минути.

С тази победа обаче България не си осигурява място в елиминациите, макар да има два успеха след два двубоя.

Родният тим е на първо място с 5 точки, докато Франция има 4, Сърбия - 3, а Нидерландия е без актив.

Решителната битка за тима ни е утре от 15:30 срещу Сърбия, като загуба от западните ни съседи с 0:3 или 1:3 и евентуален успех на Франция над Нидерлания, ще ни откаже от мечтите за място на Олимпиадата в Токио.

Снимка: CEV.eu

Днешният мач бе равностоен единствено в самото му начало, когато двата тима се движеха точка за точка до 6:6. Впоследствие България реализира 5 поредни точки, събирайки непосилна за погасяване преднина.

Авансът се запази до самия край и България взе откриващия гейм.

Вторият бе още по-категоричен. Той започна с преднина от 4:0 за нашия тим, която продължаваше да се увеличава, за да достигне 10 точки при 20:10. Холандците изглеждаха тотално примирени и геймът завърши 25:16 в наша полза.

Обезверените "лалета" не оказаха никаква съпротива и в последната трета част, която бе най-тежка за тях в целия мач - 25:15.