Волейболните национали се наложиха с 3:0 (25:18, 26:24, 25:19) над Египет, а след това спечелиха и допълнителния четвърти гейм с 25:19 в първата контрола между двата отбора във Варна. Срещата в зала "Конгресна" на ДКС изгледаха около 250 зрители.

Утре е втората двустранна игра, която този път ще бъде закрита за публика.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на Николай Учиков, Тодор Скирмов, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров - либеро. След това в игра се появиха почти всички волейболисти с изключение на Добромир Димитров, Златан Йорданов и Алекс Грозданов.

България превъзхождаше съперника си на всички елементи. Играчите на Пламен Константинов реализираха повече директни точки от начален удар (10-4), направиха повече успешни блокади (10-8), посрещаха по-добре (50%-29%) и атаката им беше по-успешна (55%-47%).

Най-резултатен за успеха на българския тим беше Николай Пенчев с 11 точки, Виктор Йосифов добави 10 точки, а с 8 т. се разписа Николай Николов.