Женският ни национален отбор по волейбол продължи ужасната си серия от загуби при дебютното си участие в Лигата на нациите.

Момичетата ни загубиха от Доминиканската република с 1:3 (20:25, 21:25, 31:29, 20:25).

Това бе най-силният мач на Българтия от трите, които тимът ни изигра в тайландската столица Банкок.

За съжаление отново последва загуба и след девет кръга логично заемаме последната 16-а позиция с актив от 0 победи.

Днес българките показаха невероятен характер и страхотен волейбол в третата част, когато драматично излъгаха карибския тим с 31:29.

В останалите геймове Доминиканската република повеждаше рано и успяваше безпроблемно да запази аванса си.

В следващия четвърти кръг от Лигата на нациите, България се изправя срещу Италия, Русия и Южна Корея. Мачовете са след седмица, а домакин е италианският град Перуджа.