Волейболистките от националния отбор на България запазиха реални шансовете си за класиране за финалната четворка на Златната европейска лига.

Воденият от селекционера Иван Петков тим записа убедителна победа като гост на Украйна с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в 5-ия си мач от Група "А" на турнира.

Така българките продължават да са начело във временното класиране в групата с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото е и Азербайджан, но с по-лошо геймово съотношение.

В последните срещи от групата в сряда (6 юни) България гостува на аутсайдера Португалия, докато азерките са гости на Украйна.

Българските момичета трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да завършат на първо място в Група "А" и да се класират за финалната четворка в Будапеща.

"Трикольорките" доминираха почти през целия мач, като единствено в третия гейм домакините от Украйна се опитаха да се върнат в срещата, но силите не им стигнаха.