Женският ни национален тим по волейбол загуби втория си мач от турнира Лига на нациите.

След вчерашния категоричен успех над Хърватия, днес момичетата ни загуби от Доминиканската република с 2:3 (25:22, 16:25, 26:16, 14:25, 11:15).

Мач, преди който България бе сериозен аутсайдер срещу карибската страна, която се намира в топ 10 на световната ранглиста при жените. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Все пак позитивната новина за родния тим е, че с два силни гейма момичетата ни успяха да докарат мача до тайбрек, за което взеха точка, а това може да се окаже изключително важно в битката за оставане сред най-добрите в света.

Неприятното е, че именно Доминиканската република е един от т.нар. "Чалънд отбори", които ще се борят за оставането си в Лигата на нациите.

Днес България започна много по-силно срещата в Нагоя, които си спечелиха аванс от три точки още в начало, а в средата на гейма тя нарасна до 15:10.

В крайна сметка този откриващ гейм завърши при резултат от 25:22 в полза на България.

От силната игра в откриващата част обаче нямаше и помен във втората. Доминиканската република стартира с аванс от 5:0, а интригата така и не се върна до края на този гейм, който карибската страна спечели с 25:16.

Нещата се обърнаха в третия гейм, който макар и да започна равностойно, ас на Мария Йорданова и подреждането на противника даде старт на силна серия, след която България вече имаше аванс от пет точки.

Тя продължи да расте в хода на гейма, който завърши при 25:16 в наша полза.

Представянето на приливи и отливи обаче продължи, защото Доминиканската република с лекота успя да докара мача до тайбрек след категоричното 25:14 в четвъртата част.

В тайбрека опонентките ни просто бяха по-силният тим на игрището и заслужено стигната до този успех.

За България турнирът в Нагоя ще продължи с мач срещу домакина Япония след два дни, а след това предстои и мач срещу Германия в неделя.