Волейболните националки на България записаха победа в последния си мач на световното пъревнство. Това стана факт след 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) срещу Казахстан и по този начин българките все пак си тръгват от шампионата на планетата с един успех и четири загуби.

Нашите приключват на предпоследна позиция в класирането на групата си, като зад тях остава единствено Казахстан.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Българките се откъснаха напред рано в първия гейм с 10:6, а след това увеличиха преднината си до 15:7 и закономерно затвориха частта в своя полза - 25:18. Втората част на мача бе доста по-равностойно, като съперничките се държаха близо до 17:16, но "лъвиците" дръпнаха с 23:20 и спечелиха с 25:22 след това.

Атаката на нашите работеше добре и през третия гейм, който приключи при 25:18 в полза на националките ни.

Елица Атанасийевич наниза 15 точки за победата, а Нася Димитрова - 10.

Татяна Никитина с 15 бе най-резултатна за Казахстан.