Женският ни национален отбор по волейбол започна по изключително убедителен начин участието си в турнира Лига на нациите.

Момичетата ни победиха Хърватия с 3:0, с 25:12, 25:17 и 25:19 в отделните геймове.

Отличен старт за момичетата ни в японския град Нагоя, но предвид факта, че Хърватия е дебютант в турнира и отборът с най-ниска позиция в ранглистата, резултатът в никакъв случай не е изненадващ.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Съставът на съперника ни бе доста млад, а това ясно си личеше при всяка ключова точка на игрището.

Най-категоричен бе първият гейм, в който родните волейболистки дадоха само 12 точки на хърватките, печелейки убедително частта.

Още в тази откриваща част се видя огромната разлика в класите, която бе затвърдена с 25:17 във втория гейм.

Лека интрига имаше единствено тетата част, когато настъпи отпускане в родните редици и до средата си геймът вървеше точка за точка. Със силна финална серия обаче България успя да затвори и тази част с 25:19.

Неприятната новина от този трети гейм бе, че капитанът на родния тим Мирослава Паскова се приземи лошо и изкълчи своя глезен, което наложи принудителното й напускане на игрището.

След края на двубоя тя не можеше да стъпва на своя крак, а надеждите са, че не става въпрос за сериозна травма.

Участието на България в Лигата на нациите продължава утре с мач срещу Доминиканската република, а в Нагоя ще играем още срещу домакините от Япония и тима на Германия.