България загуби от Русия на Световното първенство по волейбол - 1:3 (21, 20, - 23, 19) и остава на последно място в група F от втората фаза на надпреварата.

Активът на отбора ни на турнира е 2 победи и 5 загуби, като отново се видя слабост, позната от предишните мачове в Япония.

Описа я най-точно треньорът ни Иван Петков: "Не бяхме достатъчно концентрирани на игрището."

Очевидно това е проблем, тъй като българките загубиха точки и геймове на Световното, които изглеждаха съвсем възможни за печелене и от позицията на водачество в резултата.

Срещу един от фаворитите - Русия, победата щеше да е голяма изненада, но мачът спокойно можеше да влезе в тайбрек. Не и при грешките, допуснати във важните моменти от гейм №4 от нашите.

Най-резултатна от българския отбор бе Гергана Димитрова с 19 точки, а Мария Каракашева добави 14.

Във вторник българките срещат Тайланд, а в сряда - Азербайджан, с което участието им на Световното първенство приключва. Нямаме шанс за класиране на финалната фаза, но две победи могат да ни отведат на място в десетката в крайното класиране.