Женският ни национален отбор по волейбол записа трето поражение на Световното първенство в Япония.

Националките ни загубиха от Олимпийския шампион Китай с 1:3 (25:22, 22:25, 14:25, 17:25).

Така България е с актив от един успех и три поражения и дели четвъртото място в група "В" с тима на Канада.

Двата тима ще се изправят един срещу друг утре от 7:40 българско време, а победителят ще продължи към следващата фаза на надпреварата.

Снимка: Twitter

Днешният мач изненадващо започна с по-добра игра на родните националки, които успяха да натрупат преднина от 4 точки в средата на гейма.

Нашите момичета успяха да задържат аванса си и заслужено спечелиха първата част с 25:22.

Вторият гейм започна равностойно, но азиатките натрупаха преднина при 16:13. Тогава последва силна серия на българките, които обърнаха и поведоха с 18:17.

Макар да дадоха всичко от себе си, националките ни не съумяха да вземат гейма и отстъпиха с 22:25.

България започна равностойно третата част, но момичетата ни рухнаха в средата на гейма и бяха пометени от китайките - 25:14.

В последната решителна част превъзходството на Олимпийските пампионки отново бе голямо и те логично спечелиха с 25:17.

Двубоите на женския национален отборо по волейбол може да наблюдавате по Max Sport и 1 Max Sport 2