Националният ни тим по волейбол загуби втората си контрола срещу Русия във Варна с 1:3 (23:25, 25:23, 22:25, 18:25).

Ден по-рано България отново се изправи срещу европейският шампион от миналата година, като успя да го победи с 3:2.

Мачовете са част от подготовката на двата тима за започващото на 9 септември световно първенство, на което страната ни е домакин заедно с Италия.

Във втората контрола Пламен Константинов заложи на друг състав - Георги Сеганов, Мирослав Градинаров, Валентин Братоев, Николай Пенчев, Алекс Грозданов, Виктор Йосифов, Владислав Иванов - либеро.

Двата тима изиграха три равностойни гейма, като единствено в последна четвърта част Русия успя да натрупа солидна преднина, която запази до края.

За националния тим предстоят по две контроли срещу Белгия и Египет във Варна, а на 9 септември, отново в морската ни столица, момчетата на Пламен Константинов ще открият първенството с мач срешу Финландия.