Олимпийският шампион Бразилия постигна втора поредна победа на Световното първенство по волейбол, на което България е домакин съвместно с Италия.

Волейболистите на "Селесао" се измъкнаха срещу финалиста в Лигата на нациите Франция и надделяха след петгеймова драма с 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 23:25, 15:12) в най-интересният мач от предварителна Група В шампионата, игран в пълната зала в Русе.

Двубоят започна със сериозен превес на бразилците, които напълно контролираха случващото се в първите две части на мача.

Постепенно обаче тимът на Лоран Тили намери ритъма в играта си и воден от Ървин Нгапет тръгна по пътя на обрата.

Французите измъкнаха сравнително лесно третия гейм с 25:21, а в четвъртия взеха солидна преднина от 8:3 точки на първото техническо прекъсване.

В този момент Бразилия се "събуди". Световните вицешампиони се доближиха на точка от "петлите" при 23:24, но се оказа твърде късно, тъй като Франция затвори гейма със следващата си атака.

Особено впечатляващ бе петият гейм, в който публиката видя изключителни разигравания. Франция изглеждаше съвсем близо до победата, когато поведе с 10:7, но със серия от три поредни точки Бразилия изравни при 10:10. Това прекърши петлите и те допуснаха още няколко грешки, което в крайна сметка донесе победата на Бразилия след 15:12 в решителния гейм.