Женският волейболен отбор на България загуби от Италия с 0:3 (19:25, 23:25, 20:25) в Перуджа и остава без победа в турнира Лига на нациите.

Поражението е десето в десет мача, а това закономерно ни отрежда последното място в надпреварата. Имаме само една записана точка (от спечелените 2 гейма при 2:3 от Белгия) и сме единственият отбор без успех от 16-те в надпреварата.

Поражението не е изненада - италианките са втори в турнира с 8 победи и 2 загуби.

Най-резултатни за българките бяха Гергана Димитрова с 15 точки и Силвана Чаушева с 13.

Днес срещаме Русия, а утре - Южна Корея, отново като част от надпреварата в Италия.

Завършваме груповата фаза с двубои срещу Сърбия, Китай и Германия на 18, 19 и 20 юни.