За втори пореден път финалът в Националната ни волейболна лига при мъжете ще е между едни и същи отбори.

Това са Нефтохимик (Бургас) и Хебър (Пазарджик), които се изправят помежду си в спор за титлата на 11 април. Те бяха на финал и през 2019-а, а през миналата година шампионата бе прекратен заради пандемията, но отново тези отбори бяха обявени за първи и втори в класирането.

Хебър се добра до втория си пореден финал след 2:1 победи над Монтана, като решителният трети успех дойде в петсетова драма.

Пазарджишкият клуб спечели с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 21:25, 16:14) в драма, продължила над два часа.

Убедителното начало и взетите първи два гейма създадоха впечатление, че Хебър, който е предвождан от Сашо Попов в заключителната фаза на първенството, ще успее без особени проблеми да намери място на финала.

Монтана обаче показа страхотен харатер и се върна в мача, изравнявайки резултата в геймовете до 2:2.'

Така се стигна до решителен и драматичен тайбрек. Той вървеше точка за точка, докато при 12:11 Иван Станев не даде аванс от две точки на Хебър със страхотен ас.

При 14:14 отново видяхме равенство, но чудесна атака на Тодор Тодоров подари втори мачбол за домакините от Хебър, а след това успешна блокада им подари място на финала.

Там ги очаква шампионът от последните четири сезона Нефтохимик, който без особени трудности победи Левски с 2:0 победи.

В Хебър са пределно мотивирани да спрат хегемонията на Нефтохимик.