Волейболният първенец на България Хебър за втора поредна година ще играе в групите на Шампионската лига. Това стана факт след победа с 3:1 гейма в реванша срещу хърватския Младост.

Срещата се игра "Дом Одбойке Боян Странич" в Загреб, като се повтори резултатът от първата среща в Пазарджик.

ВИДЕО С ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ ПОБЕДАТА ВИЖТЕ ТУК>>>

Хебър загуби драматично първия гейм с 28:26 точки, но след това играчите на Камило Плачи бяха безкомпромисни и затвориха мача след 25:20, 25:17 и впечатляващото 25:10 в четвъртия гейм.

Най-резултатен за българския тим бе неостаряващият Тодор Алексиев със 17 точки, а благодарение на него и съотборниците му България за втора поредна година ще има представител в най-силния турнир на континента.

Там тимът на Плачи ще бъде в Група В заедно с шампиона на Германия Берлин Рисайклинг Волейс (Германия), бронзовия медалист на Полша Алурон Варта (Заверче) и вицешампиона на Турция (Халкбанк).

В първата си среща българите ще започнат с гостуване на Берлин РВ. Мачът е на 8 ноември (вторник) от 20:30 часа наше време.