Хебър (Пазарджик) постигна първата си победа в груповата фаза на Шампионската лига. Волейболният шампион на страната ни се справи с 3:2 (25:13, 18:25, 22:25, 25:11 и 15:12) с германския вицешампион Фридрихсхафен, като двата отбора предложиха на феновете зрелищна и драматична битка пред около 1500 фенове по трибуните на зала “Васил Левски”.

Подробен репортаж от мача може да гледате на Maxsport.live.

Българите се възползваха от неособено организираната игра на съперника в първата част и поведоха в резултата след убедителен гейм, завършил 25:13. Във втората част гостите се окопитиха и изравниха резултата след 25:18, а след това сътвориха и обрат, повеждайки с един гейм, след като взеха и третата част с 25:22.

Хебър обаче не се отказа лесно и разби съперника си в четвъртата част (25:11), за да прати мача в тайбрек. В петия гейм волейболистите на Камило Плачи бяха видимо по-мотивирани и заслужено спечелиха след 15:12

Италианецът Якопо Масари бе над всички за българите с 20 точки, а Тодор Алексиев добави 15. За гостите Воин Чачич се отличи с 16.

"Бяхме по-добри в атака и на сервис, което беше решаващо за победата. С изключение на третия гейм, в останалите допуснахме по-малко грешки от съперника. Много беше важно да изчистим главите след слабия трети гейм и успяхме да се вдигнем и да спечелим", каза треньорът Плачи след мача.