Хебър (Пазарджик) направи огромна крачка към второ поредно участие в групите на волейболната Шампионска лига.

Родният първенец победи с 3:1 (25:27, 25:21, 25:14, 25:14) хърватския шампион Младост (Загреб).

Така след седмица в Загреб, Хебър ще се нуждае от само два гейма, за да си осигури участие сред най-добрите волейболни тимове на континента.

А с оглед разликата в класите, която видяхме днес на игрището, трябва да се случи спортно чудо, за да изпусне Хебър този златен шанс.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Все пак пазарджишкият клуб трябва да има едно наум, защото днес показа известна доза колебание в първия гейм, в който натрупа ранно изоставане и макар да успя да изравни при 25:25, все пак загуби с 25:27.

От този момент нататък обаче нямаше никакво съмнение кой е по-класният тим на игрището, като лека интрига имаше само до средата на втория гейм. Тогава вече Хебър натрупа аванс от четири точки, които запази и до края, за да спечели частта с 25:21.

В третия и четвъртия гейм вече разгромът бе тотален, защото Хебър взе тези части на 14 и 15 точки за опонента, който бе отчаян преди реванша в Загреб. Той е на 27 октомври, а Хебър е задължен да се класира за групите на Шампионска лига.