Българският волейболен шампион Хебър (Пазарджик) се бори достойно, но загуби от полския Ястжембски с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) в мач от груповата фаза на Шампионската лига. щ

За домакините все пак остава малката утеха, че са първият отбор, който успява да спечели гейм срещу този съперник от началото на сезона - поляците дойдоха у нас с перфектен баланс от 4 победи в 4 мача и разлика от 12:0 гейма.

Пълен репортаж от мача може да гледате тук.

В първите две части българите бяха равностойни на съперника, повеждайки в резултата след 28:26 и допускайки изравняване след 23:25 във втория гейм. След това обаче гостите показаха значително по-стабилна игра и взеха и третия гейм след 25:19, а четвъртата част приключи при 25:16.

За Хебър това е трета загуба, но шампионите са играли в само два от мачовете, в които допуснаха поражения. В другата среща те инкасираха служебна загуба от Фридхисхафен.

Ястжембски пък продължава доминацията си в групата с пет победи в пет мача, като само при днешния двубой не успя да спечели с 3:0.