Хебър (Пазарджик) спечели Купата на България в мъжкия волейбол за втори пореден и за общо четвърти път в историята си. Състезателите на Камило Плачи зарадваха пълните трибуни на своята зала "Васил Левски" след триумф с 3:2 (15:25, 21:25, 25:22, 25:19 и 15:12) срещу бургаския Дея Спорт.

Финалът бе абсолютен трилър, като домакините наваксаха изоставане от два гейма, за да се върнат в мача и да го спечелят след тайбрек.

В първите две части на мача Дея Спорт игра доста по-стабилно от Хебър благодарение на ефективни изяви както в нападение, така и в защита, особено на блокада. Гостите поведоха с 10:2 бързо в първия гейм, а след това увеличи преднината си и до 21:12, за да вземе частта с 25:15. Последва равностойна игра, като във втория гейм домакините се държаха до 18:18, но след това бургазлии дръпнаха и закономерно се поздравиха с триумф след 25:21.

Третата част бе точка за точка, като пазарджиклии намалиха изоставането след 25:22 в своя полза, а след доста по-добро представяне при наалния удар дръпнаха с 10:5 в четвъртия гейм и изравниха резултата след 25:19.

Хебър категорично бе по-концентрираният отбор в тайбрека и това доведе до 15:12 и 3:2 в полза на домакините, които вдигат Купата за четвърти път след 2019, 2020 и 2022 година.

По-рано днес Марица пък надви ЦСКА на същия етап при дамите. Пловдивчанки взеха отличието за осми път в историята си след 3:0 (25:16, 25:20 и 25:17).