Женският волейболен тим на България записа своята 11-а поредна загуба в Лигата на нациите.

Този път ред да ни победи дойде на Русия. Загубата бе с резултат 0:3 и 20:25, 23:25, 16:25 в отделните геймове.

Българският тим за пореден мач показа, че е далеч от нивото на най-добрите в света и логично ще изпадне от Лигата на нациите, само след един сезон в нея.

Момичетата ни стартираха добре и имаха преднина след първото техническо прекъсване в мача, но доста грешки в средата на откриващия гейм, подариха комфортен аванс на рускините.

Те го съхраниха и заслужено взеха частта.

Вторият гейм бе най-равностойният в мача. България игра наистина добре и стигна до резултат от 22:22. Русия обаче бе по-концентрираният тим в края и отново триумфира.

Това съвсем отчая българките, които загуби тежко последния гейм с 16:25

Националките ни все пак имат още 4 шанса да постигнат поне един успех в турнира.

Може би най-добрата възможност е утре, когато се изправяме срещу Южна Корея отново в Перуджа.

След седмица пък ще играем в Китай срещу домакините, Сърбия и Германия.