България остава само с една победа след първите си седем мача от волейболния турнир Лига на нациите.

Родният тим загуби и от САЩ, отстъпвайки с 1:3 (12:25, 25:20, 24:26, 23:25) в "Арена Армеец".

Така след седем кръга от началото на турнира, България е на предполседното 15-о място със само един успех, като очевидно до края на надпреварата отборът ни ще е въвлечен в битката за оставане в елита на волейбола.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Там основни опоненти на нашите са отбори като Канада, Китай и Австралия, като на този етап само австралийците са зад нас в класирането. И те имат само една победа, постигната вчера именно срещу родния тим, но пък Австралия има актив от две точки, срещу шестте, които България е събрала.

И днес за втори пореден път отборът ни не успя да зарадва няколкото хиляди зрители по трибуните, а този етап от турнира приклюва утре, когато отново от 20 часа България се изправя срещу изключително силния тим на Бразилия.

Първият гейм бе доста стряскащ, защото американците се справиха със задачата си да го спечелят само в рамките на 16 минути.

Истинска лекция и 25:12 в този гейм, в който българските волейболисти просто нямаха отговор.

Снимка: FIVB.com

Те изглеждаха доста притеснение и унили, вероятно минорното настроение бе плод на вчерашното поражение от Австралия, но в този първи гейм сякаш на игрището имаше само един отбор - този на американците.

С началото на втория гейм обаче родният тим излезе на игрището с доста повече хъс и агресия, което веднага даде своето отражение. Може би преломен момент се оказа едно доста дълго разиграване, което нашите успяха да откраднат, а след това очевидно си повярваха, че не са обречени в този мач.

Ас на Мартин Атанасов и блокада на Светослав Гоцев ни дадоха аванс от 4:1, а на първото техническо прекъсване, България водеше с 8:3.

В тези мигове се забелязваше и напрежение в тима на американците, които допуснаха редица непредизвикани грешки и с това ни помогнаха да откраднем втория гейм с 25:20.

Третият гейм бе най-интригуващият в мача, като през цялото време той вървеше точка за точка, а Алекс Николов бе човекът, който сам водеше българския тим към спечелването на частта.

Една необмислена грешка на Дефалко, който наивно остави една лека топка, мислейки си, че излиза в аут, сякаш ни остави в гейма при 19:21, а след това с два аса Алекс Николов ни изведе напред с 22:21.

България дори достигна до геймбол при 24:23, но не го реализира, а след това две наивни грешки и прибързани действия в състава ни, подариха две лики точки за американците, с които те затовриха гейма с 26:24.

Четвъртият гейм в мача се оказа и последен. Той тръгна доста равностойно, но в средата му американците направиха няколко поредни точки и успяха да се откъснат с аванс от три точки, който запазиха до самия край, когато при 24:22 получиха два мачбола.

Стефан Чавдаров отрази първия шанс с ас, но след това САЩ реализира решителната точка и спечели мача с 3:1 гейма.