Матей Казийски бе близо, но не стигна до петата си световна титла с клубен тим, след като Тренто допусна обрат на финала на първенството в Бразилия - 1:3 от Перуджа.

Италианският сблъсък предложи страхотен волейбол и много интрига, а новият шампион на планетата бе коронясан след 20-25, 25-23, 27-25, 25-19, като първият гейм отиде за Казийски и компания.

И на 38 години Матей не се дава на никого в този спорт, като отново бе изключително влиятелен в мача с 16 точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА И ОТДЕЛНО ВИДЕО С ПРЕДСТАВЯНЕТО НА МАТЕЙ>>>

Капитанът на Тренто спечели точно с този отбор четири пъти трофея (2009-2012 г.), но петата титла се изплъзна. Съотборникът му Алесандро Микиелето помогна с 19 точки, на нямаше спиране Вилфредо Леон от Перуджа (17).

Най-добър играч на турнира стана Симоне Джанели, разпределител на новия шампион. Перуджа печели трофея за първи път в своята история.

Казийски получи приза за най-добър диагонал в състезанието - още едно признание за българската звезда.

В мача за бронзовия медал в изцяло бразилски сблъсък Сада Крузейро победи Минас с 3:1 (29-31, 26-24, 25-21, 25-19).