България претърпя неприятна загуба във втората си среща от Световното първенство по волейбол, на което страната ни е домакин съвместно с Италия.

Родните национали загубиха от Иран с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) във Варна.

Момчетата на Пламен Константинов получиха сериозна подкрепа от трибуните, но не успяха да ги зарадват с успех над азиатския тим, който стигна до заключителните фази на последния Мондиал и на Олимпийските игри в Рио.

Снимка: Bulphoto

Двубоят започна равностойно, но иранците поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване, а в средата на гейма преднината стигна 6 точки.

До края "лъвовете" така и не успяха да догонят азиатския си противник, като момчетата на Пламен Константинов изглеждаха напрегнати в решителните ситуации.

България започна по-добре втората част. Нашите водеха след първото техническо прекъсване, но допуснаха изравняване при 10:10.

В този момент Иран успя да направи три последователни точки и да дръпне в резултата. Преднината на персите продължаваше да се увеличава и те спечелиха частта с 5 точки разлика.

Третият гейм се развиваше равностойно, но в края му българите направиха добра серия и успяха да поведат.

Подкрепяни от варненската публика, родните национали изиграха отлично заключителните точки и успяха да спечелят частта с 25:22.

България стартира добре четвъртия гейм и имаше добра преднина от три точки при 11:8. Тогава последваха доста грешки в атаката ни, след които Иран изравни и дори успя да поведе с три точки при 17:14.

До края българите опитаха да изравнят и да останат в мача, но неуспешно. Родните националите загубиха гейма с 19:25, което ни костваше и мача.

След два изиграни двубоя, България има актив от победа и загуба и заема третото място в групата, от която напред продължават 4 тима.

Следващият мач на родните национали е утре, когато се изправяме срещу Пуерто Рико от 20:40 ч.