Българският мъжки национален отбор по волейбол записа тежка загуба с 0:3 от Канада в Лигата на нациите.

В Италия нашите допуснаха четвърто поражение в пет мача след 26:28, 23:25 и 16:25 в отделните геймове.

Така България се свлече до 12-ата позиция при общо 16 отбора с актив от пет точки. Зад нас остават отборите на Нидерландия, Италия, Аржентина и Австралия.

На няколко пъти в геймовете играчите на Камило Плачи успяваха да поведат в резултата, но не и да задържат този аванс. Върха на разочарованието бе последната част, в която канадците спечелиха с голяма разлика.

Началото на мача например, бе много добро за България. Поведохме с 8:3, но след това дойде изравняване за 10:10. Геймът вървеше точка за точка преди да се стигне до заключителните точки. В тях нашите изпуснаха два геймбола, а след това допуснаха ас за крайното 26:28.

Вторият гейм вървеше равностойно преди нашите да влязат в серия за 13:9, а в последствие и за 17:13. Канадците обаче отново стопиха разликата. При 23:23 Цветан Соколов сгреши сервис и след това съперникът ни се възползва от геймбола - 25:23.

Третата част бе кошмарна за "трикьолорите". Разликата започна да се покачва след първото техническо прекъсване и стигна до 14:8. След това се стигна и до 18:9 в полза на Канада. В крайна сметка България взе само 16 точки в тази част.

Соколов отново бе най-резултатен за нашите с 22 точки. Следващият мач на България е срещу Иран - в съботния ден от 20:30 часа.

България: 2. Стефан Чавдаров, 9. Георги Сеганов, 19. Цветан Соколов, 14. Аспарух Аспарухов, 22. Николай Къртев, 26. Светослав Иванов, 18. Владислав Иванов /либеро/