Българският капитан на волейболния Итас Трентино Матей Казийски бе най-резултатен при успеха на тима си над Алианц Милано с 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 26:24, 15:8).

Казийски отбеляза 21 точки за Тренто, с което стана най-резултатен, както и направи 5 от общо 6-е аса на отбора си. Тренто губеше мача с 0:2, а в четвъртия гейм домакините от Милано имаха три мачбола, като водеха в резултата с 24:21.

Тимът на българина обаче направи пет поредни точки, благодарение на сервисите на Алесандро Микиелето и атаките на Казийски и Даниеле Лавия, информира БТА.

В тайбрека Тренто водеше само с точка при 8:7, но Казийски направи серия от сервис и отборът спечели с 15:8. Най-резултатен в целия мач бе французинът Жан Петри от Алианц Милано с 23 точки. Тренто е на трето място в класирането, но само на точка зад втория Модена.

Воденият от Радостин Стойчев Верона победи именно Модена у дома с 3:2 (25:19, 28:26, 19:25, 20:25, 15:10). Алекс Грозданов игра за победителите в първите два гейма и записа три точки - една на атака, един ас и една блокада. Максим Сапожков реализира 29 точки за Верона. Тимът е на пето място във временното класиране.

Отборът на Александър Николов - Кучине Лубе Чивитанова, се наложи над Пиаченца у дома с 3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:13). Николов игра през целия мач, като записа 15 точки - 12 при атака (38% успеваемост), 2 аса и една блокада. Шампионът от миналата година Чивитанова е на четвърто място в класирането.

Падуа с Аспарух Аспарухов спечели като гост над Монца с 3:2 (26:24, 17:25, 17:25, 25:20, 15:13). Българинът игра твърде малко в мача, но направи една точка при атака. Отборът на Падуа е десети в подреждането.