Българският волейболен селекционер Пламен Константинов коментира загубата от Иран на Световното първенство:

"Трябва да отдадем заслуженото на Иран. Изиграха много силен мач и направиха много малко грешки. Ние бяхме много стегнати и допускахме много грешки в началото, най-вече на сервис.

Тяхното посрещане бе много стабилно и това позволи на разпределителя им Маруф да води много равно, много спокойно мача. Опитът им също натежа за това да не допускат толкова много грешки.

Младите играчи в нашия отбор преживяват трудно грешките, а само минута-две разконцентриране може да костват загуба в гейма. Вече трябва да мислим за следващите мачове с Пуерто Рико и Куба.

Надявам се, че ще успеем да постигнем две победи преди мача с Полша и срещу тях да търсим реванш за днешната загуба.

Тодор Скримов също изказа мнение:

"Иран определено бе по-добрият отбор. Не мисля, че те са по-опитни, но началният ни удар не бе на ниво. Допуснахме много грешки, а тези сервиси, които вкарвахме, не ги затрудняваха.

Това позволи на всичките им нападатели да се разиграят и вече ни бе много трудно. Очаквам да победим Пуерто Рико с 3:0, защото всякакъв друг резултат би бил несериозен."