Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:20, 25:17) във волейболното дерби от мъжкото първенство.

Този път "сините" са наложиха като домакини, след като по-рано през сезона го направиха и в залата на вечния съперник.

Победата прати отбора на Николай Желязков на второ място с 39 точки, докато "червените" остават лидер с 40. Също с актив от 39 т. е Нефтохимик 2010, който има мач по-малко. Той ще е в четвъртък срещу Славия в София и при успех тимът от Бургас ще е лидер.

Първият гейм се движеше равностойно, а Левски наложи волята си в края. Във втория обаче домакините

Във втория гейм обаче Левски поведе в самото начало и на моменти преднината на тима достигна 6 точки. "Сините" бяха още по-убедителни в третия гейм, в който дадоха на "червените" само 17 точки.

За най-полезен играч в мача бе избран разпределителят на Левски Симеон Николов, който завърши със 7 точки. Лазар Бучков бе най-резултатен за победителите с 13.

Лидерът на ЦСКА Димитър Димитров също отбеляза 13 точки.