Волейболният Левски София загуби у дома от италианския Монца с 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) в първи четвъртфинален мач от турнира CEV Volleyball Challenge Cup.

Това е третият по сила турнир при мъжете на континента, а реваншът е на 17 януари в Италия.

Тази вечер Левски започна силно мача, подкрепян от пълните трибуни в неговата зала, като стигна до разлика от 14:8 в първия гейм.

Но в средата на тази част на начален удар застана канадецът Ерик Льопки, който направи много силна серия и Монца обърна до 20:17. Реално тогава се реши и съдбата на първия гейм, спечелен от италианския отбор с 25:22.

Вторият гейм вървеше в полза на гостите до 18-ата точка, когато се стигна до изравняване, а Левски дори поведе. Но отново "сините" на два пъти сбъркаха сравнително леки топки в посрещането, за да излязат гостите с две точки аванс напред.

И логично - 25:23, отново след равностойна битка.

Съпротивителните сили на младия тим на треньора Николай Желязков стигнаха дотук.

В третия гейм такива нямаше - 13:25, с което логично далеч по-опитният от двата отбора си осигури комфортен аванс преди реванша в неговата зала в Монца.